به گزارش بسیج رسانه:  علیمحمد جعفری امشب در گفتوگو با خبرنگاران اظهار کرد: آموزش خبرنگاری در گلستان برگزار می‎شودبه همت بسیج رسانه گلستان دوره آموزش خبرنگاری به همراه کارگاه تخصصی خبرنگاری و روزنامهنگاری در دو سطح مقدماتی و تکمیلی برگزار میشود.

وی آخرین مهلت ثبتنام در این دوره را یکشنبه پنجم بهمنماه اعلام کرد و از همه علاقمندان به حرفه خبرنگاری و اصحاب رسانه استان خواست برای ارتقاء سطح آگاهی خود در این دوره آموزشی شرکت کنند:
60 نفر برای شرکت در دوره آموزش خبرنگاری ثبتنام کردند

مسئول بسیج رسانه استان گلستان؛ از ثبتنام 60 نفر برای شرکت در این دوره آموزشی خبر داد و تصریح کرد: از آغاز ثبتنام برای این کلاسها تاکنون 60 نفر ثبتنام کردند و انتظار میرود تا پایان مهلت ثبتنام نفرات بیشتری از اصحاب رسانه استان گلستان به این جمع بپیوندند.

جعفری بیان داشت: علاقمندان در صورت تمایل به شرکت در این دوره میتوانند با مراجعه به پایگاه اطلاعرسانی بسیج رسانه گلستان به آدرس http://b-resaneh-g.mihanblog.com نسبت به دریافت فرم ثبتنام و تکمیل و ارسال آن اقدام کنند.

وی با تاکید بر اینکه آموزشهای پیشبینی شده کاملا تخصصی است، خاطرنشان کرد: سطح مقدماتی این دوره برای علاقمندان به حرفه خبرنگاری که تا کنون آموزش ندیده و برای نخستین بار در این خصوص اقدام کردهاند است و سطح تکمیلی نیز برای خبرنگاران و فعالان عرصه رسانه پیشبینی شده که در این عرصه مشغول فعالیت هستند.

این مقام مسئول یادآور شد: مکان برگزاری کلاسها در مجتمع آموزش عالی امام حسین (ع) واقع در جاده گرگان به آققلا جنب فنی و حرفهای است و برای تردد آسان شرکتکنندگان در این دوره در دو نوبت صبح و عصر سرویس ایاب و ذهاب از میدان ترمینال به سمت دانشگاه امام حسین (ع) پیش‌بینی شده است.

دورههای پیشرفته آموزش خبرنگاری در گلستان برگزار میشود

جعفری خاطرنشان کرد: مسعود بصیری رئیس سازمان بسیج رسانه کشور طی سفر دو روزه‌ای که به استان گلستان خواهند داشت ضمن حضور در این دوره؛ ملاقات و دیدارهایی نیز با اصحاب رسانه و مسئولان استان خواهند داشت، همچنین  آقایان کارخانه و محمدی از اساتید برجسته روزنامهنگاری کشور نیز در این دوره به تدریس خواهند پرداخت.

وی یادآور شد: در این دوره آموزشی سرفصلهایی چون سواد رسانهای، شیوه نفوذ در افکار عمومی، جنگ نرم و روش‌های مقابله با آن، اصول روزنامه نگاری، آشنایی با رسانههای نوین، مصاحبه و گزارشنویسی و ... تدریس خواهد شد.

جعفری اضافه کرد: در این دوره آموزشی تعداد زیادی از بسیجیان علاقمند به حرفه روزنامهنگاری و خبرنگاری نیز شرکت کردهاند تا بتوانند در آینده نیاز استان در این عرصه را مرتفع کنند.

مسئول بسیج رسانه گلستان با بیان اینکه رسانهها نقش اساسی در تحول جامعه دارند، تصریح کرد: امیدواریم این کلاس‌ها بتواند زمینه ارتقا علمی و فکری خبرنگاران و اصحاب رسانه استان گلستان را فراهم کند تا در مقاطع بعدی دوره‌های پیشرفته آموزشی در استان گلستان برگزار شود.


برچسب ها :
دوره آموزش ,  خبرنگاری ,  روزنامه نگاری ,  بسیج رسانه ,  گلستان ,  بسیج رسانه گلستان , 

موضوع :
گزارش فعالیتها ,  اخبار استانی حوزه رسانه ,