ه گزارش بسیج رسانه به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، در کوچه پس کوچه‎های بهشتِ گلستان جوانی در فردوس پرورش یافت که او را سید احسان حاجی‎حتملو می‎شناختند شیرمردی که به خوش‎خلقی، خلوص نیت، روراستی و صداقت شهرت داشت و در تعاملات اجتماعی و خانوادگی به باورهای دینی و اعتقادی تعمق پیدا کرده بود تا ولایت‌فقیه زمان خویش را با تک تک سلول‌هایش درک و باور کند.

سیداحسان حاجی‎حتملو به خوبی در این برهه از زمان توانست حق را از باطل تشخیص دهد و در مسیر دفاع از مظلوم، بصیرت را چراغ راه قرار داد و از بهشت هفتم تا آسمان هفتم رجعت کرد و ملکوتی شد تا نشان دهد هنوز هم در باغ شهادت باز باز است و باز هم می‎توان از فرش به عرش رسید و تا فردوس پرواز کرد.

تعدادی از پیش‌گامان عرصه اطلاع‎رسانی امروز به دعوت بسیج رسانه استان گلستان به دیدار خانواده شهید سیداحسان حاجی‎حتملو آمدند تا قلم بزنند که چگونه فرزندان خامنه‎ای راه فرزندان خمینی را نه در حصار مرزهای جغرافیایی بلکه در آن سوی مرزها درنوردیده تا هیچ‌گاه در برابر زورگویی قامت خم نکنند.

011 4

جعفری: شهدای مدافع حرم جزو پیش‌گامان دفاع از حریت و آزادگی هستند

علی‎محمد جعفری مسئول سازمان بسیج رسانه استان گلستان که نقش رسانه‎ها را در دنیای کنونی بی‎بدیل می‎داند در این باره می‎گوید:

 رسانه زبان گویای وقایع پیرامون است به همین دلیل اصحاب رسانه استان تلاش می‎کنند تا در حد تکلیف راه و منش شهدا را ترویج و تداوم بخشند.

جعفری ادامه می‎دهد: با شکل‎گیری جبهه مقاومت، ظلم پایدار نخواهد بود و بنیان ستم برچیده می‎شود و شهدای مدافع حرم جزو پیش‌گامان دفاع از حریت و آزادگی به شمار می‎روند که آوازه فداکاری آنان بر همگان هویداست.

با بیان این جملات لحظه‎ای سکوت در این میهمانی حاکم می‎شود و تداعی خاطرات از زبان خانواده شهید حتملو برای اصحاب رسانه این سکوت را می‎شکند.

011 1

پدر شهید: نگذارید خون شهیدان پایمال شود/ با غیرت و عزت از دین و مملکت خود دفاع کنید

پدر شهید حاجی‎حتملو می‎گوید که سیداحسان برای دفاع از حرم اهل‎بیت (ع) به سوریه، عراق و لبنان رفته بود، در آخرین سفرش به سوریه که قرار بود 30 روز آنجا باشد می‎خواست مردم روستایی که به دست داعش گرفتار شده بودند را نجات دهد اما گروه‎های تروریستی داعش متوجه حضور او و همرزمانش می‎شوند و پرتاب خمپاره و اصابت ترکش به گردن سیداحسان سبب می‎شود تا در سیزدهمین روز حضورش در سوریه جام شهادت را بنوشد.

پدر شهید ادامه می‎دهد که سیداحسان از کودکی پاک‎طینت و مهربان بود و علاقه وافری به راز و نیاز با خدا و نماز خواندن داشت همین ویژگی سبب شد تا برای دفاع از حرم اهل‎بیت (ع) سرازپای نشناسد و داوطلبانه به دفاع از مظلومان برخیزد.

پدر شهید حاجی‎حتملو بزرگ‌ترین آرزویش برای نسل جوان عاقبت بخیری و خوشبختی است اما یک توصیه به جوانان دارد و آن اینکه نگذارند خون شهیدان پایمال شود و با غیرت و عزت از دین و مملکت خود دفاع کنند.

پدر شهید یک خواسته از رسانه‎های استان گلستان هم داشت اینکه هیچ‌گاه از واقعیت‎ها فاصله نگیرند و چیزی جز حقیقت نگارش نکنند.

در جمع صمیمی اهالی رسانه و خانواده شهید مدافع حرم فضای همدلی و همزبانی حاکم بود و این موضوع باب گفت‎وگو را بین خانواده و رسانه باز کرد.

011 2

همسر شهید: بزرگ‌ترین آرزوی همسرم شهادت بود/ آرزویش بعد از پنج سال و دو ماه به اجابت رسید

همسر شهید از فرزند کوچکش برای‌مان می‎گوید از اینکه چشمان پدر نتوانسته تولد پسرش سیدمحمدطاها را نظاره‎گر باشد و شیرینی پدر شدن را لمس کند، وقتی یکی از خبرنگاران می‎پرسد چرا نامش را سیداحسان برنگزیدید تا نام پدر دوباره زنده شود همسر شهید پاسخ می‎دهد که این نام را احسان قبل از تولد فرزندش انتخاب کرده بود.

همسر شهید ادامه می‎دهد که مراسم عقدشان را در جوار مزار شهدای گمنام برگزار کردند.

تداعی روزهای نخست زندگی، اشک را مهمان چشمانش می‎کند و ادامه می‌دهد: بزرگ‌ترین آرزوی همسرم شهادت بود که این آرزو بعد از پنج سال و دو ماه از زندگی مشترک به اجابت رسید.

مداومت به خواندن زیارت عاشورا و خواندن دو رکعت نماز حضرت فاطمه زهرا (س) بعد از هر نماز صبح از ویژگی‎های منحصربه فرد شهید سیداحسان حاجی‎حتملو از زبان همسرش است.

خبرگزاری فارس: عروج از بهشت هفتم تا آسمان هفتم و رمزگشایی یک پیام بزرگ

مکتبی: عشق به اسلام و رهبری در جامعه تقویت شود

احسان مکتبی صاحب‎امتیاز نشریه گلشن‎مهر نیز خطاب به خانواده شهید حتملو می‎گوید: عروج ملکوتی این شهید بزرگوار زخم جانکاهی است که با لطف خدا درمان می‎شود، لذا باید با مجاهدت بیشتر تلاش کرد تا سیداحسان‎های دیگری در جامعه تربیت شوند فقط اسلحه به دست نگیرند که شهید شوند بلکه اهل قلم و اندیشه باشند تا اندیشه اسلامی و ایرانی را در جهان ترویج کنند همان‌طور که خواسته امام راحل ایجاد بسیج بزرگ اندیشمندان در حوزه فرهنگی و اجتماعی بود.

این فعال رسانه‎ای ادامه می‎دهد که مسئولان نه اسم شهدا بلکه رسم شهدا را فراموش نکنند نگرانی همه ما باید این باشد که حرف شهدا روی زمین باقی نماند، عشق به اسلام و رهبری در جامعه تقویت شود، از دروغ و تهمت برحذر باشیم و در راه درست گام برداریم.

مکتبی گفت: از طرف خودم و رسانه‎ها و به عنوان یک شهروند به خانواده و همسر شهید سیداحسان حاجی‎حتملو قول می‎دهیم که رسم شهدا را در کارکرد رسانه و در چارچوب فعالیت رسانه‎ای به منصه ظهور و بروز برسانیم و تا جایی که در توان داریم نگذاریم که خون شهیدان پایمال شود.

سنگینی داغ شهادت هنوز هم در نگاه خانواده و همسر شهید سیداحسان حاجی‎حتملو تازه است اما هدف بزرگ و متعالی این شهید در راه دفاع از حرم اهل‎بیت (ع) توانسته داغ فراغ را فرو بنشاند.

سید احسان حاجی‎حتملو یکی از پاسداران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و از تیپ 45 جوادالائمه(ع) شهرستان گرگان بود که در بهمن سال 1393 در دفاع از حرم اهل‎بیت (ع) و مبارزه با تکفیری‎های جنایتکار در حلب سوریه به مقام رفیع شهادت نائل شد.

------------------------

گزارش از زهره رجبی
برچسب ها :
جشنواره رسانه ای شهدای غواص و مدافع حرم ,  دیدار با خانواده شهید ,  شهید حتم لو , 

موضوع :
اخبار استانی حوزه رسانه ,  بسیج رسانه در رسانه ها ,  گزارش فعالیتها ,