علی محمد جعفری، رئیس سازمان بسیج رسانه گلستان با حضور در نمایندگی خبرگزاری شبستان در استان به خبرنگار این رسانه با اشاره به برنامه های سال جاری بسیج رسانه، گفت: امسال تعداد برنامه های حوزه فرهنگی و آموزشی سازمان نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

وی، برگزاری مراسم روز خبرنگار، روز قشر بسیج رسانه، دوره های آموزشی طرح ولایت با نگاه معرفتی و بصیرتی، دوره آموزش خبرنگاری در سطح پیشرفته و تخصصی، حلقه های صالحین و انجمن های تخصصی حلقه های صالحین را از برنامه های سازمان بسیج رسانه در سال جاری برشمرد.


جعفری با اشاره به نامگذاری سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل از سوی مقام معظم رهبری، افزود: برگزاری تورهای رسانه ای طرح های اقتصادی جهت بازدید اهالی رسانه از پروژه های اقتصاد مقاومتی و برنامه های روشنفکری  از برنامه های پیش بینی شده در این راستا است.

 

وی با بیان اینکه نشست های تخصصی با رسانه ها با رویکرد شعار سال و  تبیین این شعار برگزار می شود، تصریح کرد: با توجه به شعار سال در حوزه مطالبه گری این حوزه نیز تعامل با مسئولان اقتصادی برقرار تا حلقه ای بین رسانه ها و این دستگاه ها ایجاد شود.

 

رئیس سازمان بسیج رسانه گلستان تعداد اعضای بسیج رسانه را نسبت به اعضای خانه مطبوعات استان بیشتر خواند و گفت: بسیج رسانه صرفا خبرنگاران را جذب نکرده است بلکه تمامی علاقمندان و فعالان در زمینه های مرتبط با رسانه را نیز جذب کرده است.

 

رشد 30 درصدی جذب اعضای بسیج رسانه نسبت به جامعه هدف

وی از رشد 30 درصدی جذب اعضای بسیج رسانه نسبت به جامعه هدف خبر داد و گفت: تنوع برنامه ها در طی این دوسال خوب بود و همایش ها و سال گذشته برنامه های مختلف در همه عرصه ها برگزار شده است.

 

جعفری خاطرنشان کرد: سال گذشته برای نخستین بار شهید روحانی فر از استان گلستان به عنوان شهید شاخص بسیج رسانه معرفی شد و بیشتر برنامه ها بازخور ایثار و شهادت بود.

 

وی با بیان اینکه امسال با توجه به برگزاری اجلاسه شهدای استان، دایره مطبوعات اجلاسیه برعهده بسیج رسانه استان گذاشته شده است، اظهارداشت: در این راستا نخستین جشنواره مطبوعات با عنوان شهدای غواص و حرم در سال گذشته برگزار شد که واکنش و بازخوردهای خوبی به همراه داشت.

 

رئیس سازمان بسیج رسانه گلستان اضافه کرد: امسال نیز دومین جشنواره با محوریت اجلاسیه شهدا به صورت منطقه ای برگزار می شود.

 

خبرگزاری شبستان در تحقق شعار سال در حوزه اطلاع رسانی و مطالبه گری پیش قدم باشد

وی در ادامه با اشاره به فعالیت خبرگزاری شبستان، گفت: خبرگزاری شبستان در عرصه های خبری همپای سایر خبرگزاری ها خوب عمل کرده و در بیشتر برنامه ها فعال بوده است.

 

جعفری یکی از نکات اصلی و برجسته خبرگزاری شبستان را پرداختن به اخبار کانون های فرهنگی هنری مساجد دانشت و افزود: پرداختن به اخبار مساجد از سوی این خبرگزاری پتانسیل خوبی است که مردمی بودن آن را نشان می دهد.

 

وی اظهار امیدواری کرد: خبرگزاری شبستان در این حوزه بیشتر از قبل عمل کند و در تحقق شعار سال در عرصه اقدام و عمل نیز در حوزه اطلاع رسانی و مطالبه گری پیش قدم باشد.
موضوع :
بسیج رسانه در رسانه ها ,