تحزب گرایی آفت رسانه ها در ایران است

به گزارش بسیج رسانه گلستان: مسعود بصیری مسئول سازمان بسیج رسانه کشور روز پنجشنبه 23 اردیبهشت 95 با حضور در خبرگزاری جمهوری اسلامی مرکز گلستان اضافه کرد: نتیجه و تاوان پرداختن بیش از اندازه به حزب گرایی، حل نشدن مشکلات اولیه و پیش پا افتاده خبرنگاران و فعالان رسانه ای مانند مشکلات معیشتی است.

وی بیان کرد: به عنوان نمونه و در جریان های اخیر به وجود آمده در پی انتشار عکس یکی از فعالان سیاسی ، رسانه های جریان های سیاسی گوناگون از این موقعیت برای عقده گشایی علیه یکدیگر استفاده کرده و حرمت یک مومن را برای تسویه حساب های شخصی و جناحی نادیده گرفتند.


رئیس سازمان بسیج رسانه کشور افزود: راه چاره پایان یافتن مشکلات خبرنگاران و رسانه ها، تشکیل یک انجمن صنفی قوی و مقتدر بدون در نظر گرفتن وابستگی های سیاسی و جناحی است.


بصیری ادامه داد: متاسفانه عده ای در نبود انجمن و تشکل قوی رسانه ای با راه اندازی یک رسانه و نشریه سعی در القای تفکراتی می کنند که نتیجه آن به خطر افتادن امنیت روانی کشور است.


وی گفت: برخی گمان می کنند ، رسانه ای خوب است که هر گونه خبری را بدون در نظر گرفتن مصالح کشور منتشر کند در حالی که این کار در مواردی موجب زیر سوال رفتن اعتبار کشور و وارد شدن آسیب جدی به امنیت روانی مردم می شود.


رئیس سازمان بسیج رسانه کشور بیان کرد: فعالیت گسترده و بدون ضابطه و قانون شبکه های اجتماعی و غیرقابل نظارت بودن آنها نیز مزید بر علت شده تا هر چند مدت یک بار ، یک اتفاق کوچک و معمولی تبدیل به بحرانی عمومی شود و پیامدهای زیادی نیز برای کشور به همراه داشته باشد.


بصیری افزود: متاسفانه اولویت فراموش شده رسانه ها در جریان انتشار خبرها ، منافع ملی و تلاش برای حفظ آن است که باید این اصل مورد تاکید و ضروری برای فعالان این بخش بازتعریف شود.


وی ادامه داد: در کشوری مانند آمریکا که خود را مهد آزادی بیان می داند هم رسانه ها اجازه انتشار اخباری که تهدید کننده امنیت روانی آن کشور باشد را ندارند و نمی توان در رسانه های این کشور خبری مانند انتشار عکس های خشونت بار و تهدید کننده امنیت روانی مردم مشاهده کرد.


رئیس سازمان بسیج رسانه کشور تعیین ضابطه برای ورود افراد به عرصه خبرنگاری را ضروری دانست و گفت: نبود این قوانین موجب ورود بی حد و مرز افراد ناکارآمد وغیر متخصص شده که نتیجه آن بروز مشکلات دائمی ناشی از انتشار غیرحرفه ای اخبار است./

انتهای پیام/

دیدار مسئول بسیج رسانه کشور از ایرنای گلستان
دیدار مسئول بسیج رسانه کشور از ایرنای گلستان
دیدار مسئول بسیج رسانه کشور از ایرنای گلستان   
موضوع :
اخبار استانی حوزه رسانه ,