خبرگزاری فارس: مزار شهید شاخص بسیج رسانه «سیدمحمدطاهر طاهری» عطرافشانی شد

به گزارش بسیج رسانه گلستان، به نقل از فارس، چهارمین روز از هفته خبرنگار در استان گلستان به عنوان «خبرنگار، ولایتمداری، میثاق با آرمان شهیدان» نامگذاری شد و اصحاب رسانه به همراه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی گلستان، حجت‎الاسلام سیدعلی طاهری، و جمعی از مسئولان با حضور در گلزار شهدای گمنام به ویژه شهید شاخص بسیج رسانه «حجت‎الاسلام سیدمحمدطاهر طاهری» به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کردند، این مراسم عصر امروز به همت بسیج رسانه و خانه مطبوعات استان گلستان انجام شد.

منصوری: فعالان رسانه گلستان نشان دادند به آرمان‎های انقلاب اسلامی پایبند هستند

رئیس شورای بسیج رسانه استان گلستان در این مراسم ضمن تبریک هفته خبرنگار گفت: جامعه خبری استان گلستان که مجموعه‎ای از فرهیختگان را تشکیل می‎دهند با حضور در گلزار شهدا نشان دادند که به ارزش‎ها و آرمان‎های انقلاب اسلامی پایبند هستند.

علی منصوری‎رضی افزود: مسیر شهدا همان مسیر اباعبدالله الحسین (ع) بوده است آنها با پیروی از امام راحل و پیروی از منویات مقام معظم رهبری گام در مسیر احیا و اعتلای نظام جمهوری اسلامی گذاشتند و در عرصه جنگ نابرابر هشت سال دفاع مقدس در مقابل استکبار جهانی برای حفظ دین اسلام و قرآن جان خود را فدا کردند.

وی تصریح کرد: اصحاب رسانه در شرایط بسیار حساس جهانی که دشمنان اسلام با تمام توان هجمه بر ارزش‎های اسلامی وارد کردند در این مکان معنوی گردهم آمدند تا عهدی تازه کنند که در مسیر اسلام و در رکاب ولایت ثابت‎قدم باشند.


طاهری: اهالی مطبوعات در راستای تقویت ارزش‎های اسلامی کوشا باشند

حجت‎الاسلام سیدعلی طاهری نیز در این مراسم با گرامیداشت هفته خبرنگار از تلاشگران عرصه اطلاع‎رسانی استان که در گلزار شهدا و شهید بسیج رسانه گلستان در امامزاده عبدالله(ع) گرگان حضور یافتند قدردانی کرد و گفت: شهید حجت‎الاسلام سیدمحمدطاهر طاهری در اوایل انقلاب اسلامی یک فعالیت رسانه‎ای در سطح منطقه، استان گلستان کنونی داشتند.

وی افزود: شهید طاهری با جمعی از دوستان خود که یکی از آنها نیز شهید حجت‎الاسلام روحانی‎فرد بودند به جهت اهمیت کار رسانه، هفته‎نامه‎ای با عنوان «پیام مستضعفین» را راه‎اندازی کردند که پس از رفتن به جبهه فعالیت این رسانه تداوم پیدا نکرد.

طاهری تصریح کرد: نامگذاری 17 مردادماه سالروز شهادت محمود صارمی به عنوان روز خبرنگار در حقیقت ارزش نهادن به این حرفه و جایگاه است که باید قدر و منزلت آن شایسته نگه داشته شود.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه رسالت اصحاب رسانه بسیار سنگین است، ابراز کرد: اهالی مطبوعات باید در راستای تقویت ارزش‎ها، دین اسلام و ولایت کوشا باشند، فعالان این عرصه مسیر شهدا را ادامه دهند فرهنگ ایثار و شهادت جمهوری اسلامی را بر قله رفیع قرار داده است.

طاهری همچنین از بسیج رسانه، خانه مطبوعات و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی که تدارک چنین برنامه‎ای برای تجدید میثاق با آرمان‎های شهیدان را در ایام خبرنگار تدبیر کردند قدردانی کرد.

فضیلت: جبهه رسانه‎ای رفتار خود را مطابق با اخلاق انسانی تنظیم کند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گلستان نیز در این مراسم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهیدان به ویژه سردار شهید حجت‎الاسلام سیدمحمدطاهر طاهری گفت: اهمیت کار رسانه در دنیای امروز که برای رسیدن به هدف استفاده از هر وسیله‎ای را مجاز می‎دانند در قبال این حرکت، جبهه رسانه‎ای ما مطابق با موازین و مبانی اخلاق انسانی و داده‎های وحیانی باید رفتار خود را تنظیم کند.

حجت‎الاسلام علی‎اصغر فضیلت افزود: حرکت در چارچوب ارزش‎های دینی و اسلامی یک مجاهده است رسانه‎ها باید انرژی بیشتری بگذارند و تلاش کنند در این مسیر پیروز میدان باشند.

وی حرکت در مسیر آرمان‎های شهیدان را رسالتی مهم برشمرد و ابراز امیدواری کرد اهالی رسانه توفیق حرکت در مسیر ولایت در راستای دفاع از ارزش‎های انقلاب اسلامی را با گام‎های استوار داشته باشند.

موضوع :
بسیج رسانه در رسانه ها ,  گالری تصاویر ,