بنام خداوند لوح و قلم

بیانیه سازمان بسیج رسانه استان گلستان به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار

هفدهم مرداد ماه سالروز شهادت شهید محمود‌ صارمی و روز خبرنگار، فرصت مناسبی برای بازخوانی کارنامه سراسر شور و شعوراولین مسوول سازمان بسیج رسانه استان زنجان منصوب شد خبرنگاران متعهّد رسانه‌های آشنا به رسالت شغل مقدّس اطلاع رسانی برای آگاهی‌بخشی و بصیرت بخشی به ملّت بزرگ و فهیم ایران، بویژه در صحنه‌های سرنوشت‌ساز و حسّاس میهن اسلامی به شمار می‌رود.

خداوند قادر متعال چه زیبا به قلم که مظهرآفرینش و ودیعه‌ی گرانبهای الهی است، سوگند یاد می‌کند و آن را می‌ستاید، چرا که خود نیز آفریدگاری بی همتا است و ارزش مرکّبش همسنگ و یا بالاتر از خون شهیدان دانسته شده، زیرا قلم متعهّد، مشعل فروزان علم و بیداری جامعه از جهل و نادانی است و راه رشد و تعالی انسان را به او نشان می‌دهد.

کسی نمی‌تواند منکر نقش خطیر رسانه‌ها در جامعه باشد و بی‌جهت نیست که «روز خبرنگار» فرصت مناسبی برای شناسایی و بررسی ابعاد و نقش رسانه‌هاست. این روز بزرگ تداعی‌گر حساسیت چشمان بیدار و اذهان روشنی است که با قلم توانای خویش، تاثیرات شگرف و بعضاً تاریخ‌ساز را در جوامع مختلف باعث می‌شوند.

بدون تردید آگاه‌سازی و تنویر افکار عمومی در کنار صیانت از نشر و پردازش صحیح اطلاعات از جمله رسالتهای سترگی است که با نام خبرنگاران پیوند خورده است.

اصحاب رسانه بویژه خبرنگاران فهیم و بصیر ایرانی و استان گلستان می‌توانند با خلاقیت، هوشمندی و اتخاذ شیوه‌های کارآمد، مؤثر، متفاوت و توأم با انصاف و واقع گرایی، اهداف شوم و رفتارهای دروغین رسانه‌های سلطه‌ را افشا و منافع و مصالح سلطه‌گران و قدرت‌های زورگوی جهانی را به چالش بکشانند و با شناسایی و حمله به نقاط آسیب‌پذیر جریان خبری - اطلاع‌رسانی دشمنان انقلاب و نظام، قدرت‌ رسانه‌ای ایران اسلامی را در این مصاف نابرابر و معنادار به آنان تحمیل کنند.

در واقع اصحاب رسانه به عنوان قدرت نرم نظام جمهوری اسلامی، پیش از آنکه منفعل از تحرکات رسانهای غول رسانه‌ای استکبار جهانی باشند، «سرباز جنگ نرم نظام» برای مقابله با توطئه‌های مختلف استعمارگران نوین هستند که قلم، رسانه و فضای دیجیتال را محل مانور خود نموده‌اند.

امروز در مقطع خاصّی از زمان بسر می‌بریم که کودکان، زنان و افراد بی‌دفاع سرزمین مقدّس فلسطین در غزّه زیر تهاجم وحشیانه رژیم کودک‌کش صهیونیستی قتل عام می‌شوند و شگفتا که در این نسل کشی، رسانه‌های مدّعی حقوق بشر سکوت پیشه کرده‌اند که البتّه جنایت آنها کمتر از رژیم غاصب و کودک‌کش صهیونیست نیست.

17 مرداد «روز خبرنگار» یادآور خاطره بزرگ مرد عرصه خبر و اطلاع رسانی شهید محمود صارمی است، شهیدی که به معنای واقعی مصداق سوگند حضرت حق به قلم است.

فرا رسیدن روز خبرنگار، روز رعایت حریم قلم و اندیشه، را به تمامی خبرنگاران پرتلاش عرصه دانایی، آزادی، امید و همدلی در کشور و بویژه استان گلستان تبریک عرض نموده و ضمن آرزوی توفیق از درگاه خداوند متعال برای این سربازان فداکار عرصه جنگ نرم، آمادگی خود را برای حضور در همه عرصه‌های ایثار و فداکاری بویژه حضور در سرزمین مقدّس فلسطین و غزّه برای اطلاع رسانی و سایر فعّالیت‌های رسانه‌ای اعلام می‌داریم .

سازمان بسیج رسانه استان گلستان
برچسب ها :
بیانیه روز خبرنگار ,  بسیج رسانه گلستان , 

موضوع :
گزارش فعالیتها ,  اخبار استانی حوزه رسانه ,